LETA20 окт.

Bijušie CIP direktori Hantera Baidena e-pastu lietā saredz Krievijas rokrakstu

Vairāki bijušie ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktori un citas augstas izlūkdienestu amatpersonas pirmdien publicētā vēstulē norāda, ka skandālā ap Džo Baidena dēlam Hanteram piedēvētajiem e-pastiem saskatāmas "visas klasiskās Krievijas informācijas operācijas pazīmes".

Laikraksts "New York Post" pagājušajā nedēļā vēstīja par vairākām e-pasta vēstulēm, kas esot iegūtas no portatīvā datora, ko Hanters Baidens, kā skaidroja laikraksts, esot atstājis datoru remontdarbnīcā.

Kā bija noprotams no publikācijas, Džo Baidens izmantojis savu atrašanos ASV viceprezidenta amatā, lai nodrošinātu turību dēlam.

Citi mediji izteica šaubas par datora satura autentiskumu. Laikrakstam materiālus nodevis ASV prezidenta Donalda Trampa privātais advokāts bijušais Ņujorkas mērs Rūdolfs Džuljāni.

"Ir vairāki faktori, kas mums rada aizdomas par Krievijas iesaisti," teikts pirmdien tīmekļa medijā "Politico" publicētajā vēstulē, ko parakstījuši vairāki bijušie CIP direktori un citas izlūkdienestu amatpersonas.

Kopumā vēstuli parakstījuši 50 cilvēki.