LETA10 нояб.

Ķīna atsakās apsveikt Baidenu ar uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās

Ķīna pirmdien atteikusies apsveikt Džo Baidenu ar uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, norādot, ka vēlēšanu iznākums vēl nav oficiāli paziņots.

ASV prezidents Donalds Tramps ir atteicies atzīt savu sakāvi un plāno tiesā apstrīdēt vēlēšanu rezultātus.

Pēc provizoriskām ziņām, vēlēšanās demokrāts Baidens saņēmis gandrīz 74,6 miljonus balsu un nodrošinājis sev jau 279 elektoru balsis. Turpretī republikānis Tramps vēlēšanās izcīnījis 70,4 miljonus balsu un tikai 214 elektoru balsis.

Lai kļūtu par prezidentu, kandidātam jānodrošina 270 elektoru balsis.

Baidenu un topošo viceprezidenti Kamalu Harisu ar uzvaru apsveikuši daudzi pasaules līderi, bet to vidū nav Ķīnas, Krievijas un Meksikas prezidentu.

Trampa prezidentūras laikā ASV iesaistījusies tirdzniecības karā ar Ķīnu. Abu valstu starpā pastāv domstarpības arī virknē citu jautājumus, sākot no Covid-19 pandēmijas un beidzot ar cilvēktiesību ievērošanu Honkongā un Siņdzjanā.

Pekina pirmdien paziņoja, ka ir pamanījusi, ka Baidens sevi pasludinājis par 3. novembrī notikušo ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāju.

"Mēs saprotam, ka vēlēšanu iznākums tiks noteikts saskaņā ar ASV likumiem un procedūrām," preses konferencē sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis, atsakoties jau tagad atzīt Baidena uzvaru.

"Mēs ceram, ka jaunā ASV valdība panāksies Ķīnai pretī," viņš piebilda.

Статьи по теме