LETA9 дек.

Bez uzraudzības atstātas sveces dēļ varētu būt izcēlies ugunsgrēks piecstāvu ēkā Rīgā

Otrdien, iespējams, bez uzraudzības atstātas sveces dēļ izcēlies ugunsgrēks piecstāvu ēkā Rīgā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu glābēji saņēma plkst.01.21. Piecstāvu dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā dega gulta četru kvadrātmetru platībā. Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls ir bez uzraudzības atstāta svece degošu priekšmetu tuvumā.

Dzīvoklī bija uzstādīts dūmu detektors, kas ļāva laikus pamanīt nelaimi un dzīvoklī mītošajam cilvēkam paša spēkiem evakuēties pirms VUGD ierašanās. Plkst.01.50 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vēl naktī uz trešdienu plkst.01.11 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās ēkas piektajā stāvā dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri nodoti mediķiem. Plkst.01.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina ievērot maksimālu piesardzību, dedzinot sveces. Ir jāparūpējas, lai degošas sveces nepaliktu bez uzraudzības, kā arī jāuzstāda dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu un dos iespēju novērst ugunsnelaimi vai izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 59 izsaukumus - 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.