LETA23 окт.

Bērnu slimnīcā nogādāts ar medikamentiem nopietni saindējies bērns

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) nogādāts mazs bērns, kas bīstami saindējies ar medikamentiem informēja ārstniecības iestādes pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Vadoties pēc viņas paustā, bērna stāvoklis ir stabilizējies, bet viņš atrodas ārstu uzraudzībā.

"Šonakt mūsu prioritāte bija izglābt dzīvību bērnam, kurš savam vecumam normālā veidā iepazīst pasauli - aktīvi pētot, aptaustot un arī apēdot visu, kas viņam ir pieejams," skaidroja BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.

Līdz ar to Bērnu slimnīcas ārste atgādina vecākiem, vecvecākiem un sabiedrībai kopumā, cik ļoti svarīga ir drošas vides nodrošināšana bērniem. "Protams, mēs visi šobrīd esam satraukti par Covid-19 izplatību un apgūstam jaunos ierobežojumus, tomēr tas nav vienīgais risks mūsu, mūsu tuvinieku un bērnu veselībai un dzīvībai," sacīja mediķe, aicinot atcerēties, ka bērnu drošības nodrošināšana nav tikai vecāku atbildība.

Bērnu ziņkārība ir milzīga, un diemžēl ne vienmēr visas potenciāli bīstamās situācijas vecāki ir paredzējuši un atbilstoši novērsuši visus riskus, norādīja Bārzdiņa.