LETA8 окт.

Balvu novadā vakar ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks

Balvu novadā vakar ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks, līdz ar to kopumā šogad ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši 62 iedzīvotāji informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Vakar plkst.12.39 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Balvu novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg ar ķieģeļiem apšūta koka vienstāva ēka 80 kvadrātmetru platībā.

Degošajā ēkā atrasts miris cilvēks.

Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 62 cilvēki.

Ne vienmēr notikuma vietā var noskaidrot, vai mājoklī, kur notikusi traģiskā ugunsnelaime, ir bijis uzstādīts dūmu detektors, jo uguns spēcīgi izpostījis ēku vai dzīvokli.

Tomēr VUGD apkopotā informācija par pirmo pusgadu liecina, ka lielākajā daļā gadījumu, kad ugunsgrēks bija izcēlies mājoklī, dūmu detektors nebija ierīkots.

Daļa postošo ugunsgrēku, kur gājuši bojā cilvēki, bija izcēlušies neapsaimniekotās ēkās, dārza mājās, vasarnīcās. Daudzos gadījumos traģēdijas varēja novērts, ja vien mājoklī būtu bijis ierīkots dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka no šī gada 1.janvāra visos mājokļos gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 34 izsaukumus - 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.