LETA15 дек.

Auces novadā piecām personām pemēro desmit eiro sodu par "Covidpass.lv" neaizpildīšanu

Sestdien Auces novadā piecām personām pemērots desmit eiro sods par "Covidpass.lv" neaizpildīšanu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sākotnējā informācija liecina, ka sestdien Auces novada Vītiņu pagastā konstatētas vairākas personas, kas pirms ierašanās Latvijā nebija aizpildījušas elektroniskās anketas personu uzraudzības informācijas sistēmā "www.covidpass.lv". Policijas Dobeles iecirkņa amatpersonas par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai piecām personām piemēroja administratīvā pārkāpuma sodu desmit eiro apmērā.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Kā vēstīts, lai gan Covid-19 izplatība lielākoties notiek valsts iekšienē, papildu drošībai no 7.decembra tiek veikta stingrāka Latvijā ieceļojušo cilvēku kontrole, lai pārliecinātos par "Covidpass.lv" aizpildīšanu, tā atvieglojot infekcijas izplatības kontroli.