LETA10 июн.

ASV mīkstina brīdinājumus par ceļošanu uz Japānu un vairākām citām valstīm

ASV šonedēļ mīkstināja  brīdinājumus par ceļošanu uz vairākām valstīm, tai skaitā Olimpisko spēļu rīkotāju Japānu, vairojot cerības, ka plaša vakcinācija pret Covid-19 atjaunos normālus ceļošanas apstākļus.

Valsts departaments nomainīja ieteikumu neceļot ar lūgumu apsvērt ceļošanas nepieciešamību uz tādām valstīm kā Kanāda, Meksika, Francija un Vācija.

Dienvidkoreja tika atzīta par drošu ceļojuma galamērķi, un Valsts departaments ieteica amerikāņiem ievērot normālus piesardzības pasākumus tās apmeklēšanā. Šāds ASV standarta ceļošanas ieteikums attiecās uz visām attīstītajām valstīm pirms jaunā koronavīrusa pandēmijas.

Valsts departamenta amatpersona sacīja, ka ceļošanas ieteikumi tika pārskatīti pēc Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) rekomendācijas amerikāņiem pilnīgi vakcinēties pirms ceļošanas, bet nevakcinētajiem izvairīties no ceļojumiem.

Ceļošanas brīdinājumu mīkstināšana vairo cerības, ka ASV varētu atcelt pirms vairāk nekā gada noteikto iebraukšanas aizliegumu vairumam ceļotāju no Eiropas Savienības un Lielbritānijas.

Valsts departaments maijā brīdināja neceļot uz Japānu, kur jūlijā paredzēts rīkot Olimpiskās spēles, kas uz gadu tika atliktas pandēmijas dēļ.

ASV mīkstināja ceļošanas brīdinājumus arī uz tādām valstīm kā Dienvidāfrika, kas cīnījusies pret Covid-19 paveida izplatīšanos, un Grieķija un Spānija, kas sākušas sevi atkal atvērt tūristiem.

Cerot atdzīvināt tūrisma sektoru, Spānija no pirmdienas atvērusi savas robežas visiem pret Covid-19 vakcinētajiem cilvēkiem no visas pasaules. Grieķija atļauj ieceļot arī nevakcinētiem viesiem, ja viņiem ir negatīvs Covid-19 tests.