ЛатвияLETA13 июн.

Ārvalstu tūrisma atjaunošanos kavē liegums valstī ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ

Ārvalstu tūrisma atjaunošanos kavē liegums valstī ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ, šonedēļ intervijā Latvijas Radio sacīja Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

"Būtiskākais šķērslis mūsu gadījumā ir tas, ka Latvijā ir aizliegta nebūtiska ieceļošana," teica Graikste.

Tāpat viņa norādīja, ka pagaidām rezervāciju skaits vasaras mēnešiem viesnīcās ir salīdzinoši neliels, tostarp situācija Rīgā un reģionos atšķiras, jo viesnīcas Rīga pamatā orientējas uz ārvalstu tūristu apkalpošanu, kamēr reģionos apmetas arī vietējie iedzīvotāji. "Reģionos situācija ir daudz labāka," piebilda asociācijas izpilddirektore.

Graikste arī atzīmēja, ka lielāka skaidrība par situāciju vasarā varētu būt pēc pāris nedēļām. "Pēc pāris nedēļām situācija būs nedaudz skaidrāka. Šobrīd vēl nevar teikt, ka rezervāciju skaits augtu," viņa teica, piebilstot, ka nozare cer uz tūristiem no tuvējām valstīm.

Jau vēstīts, ka visās Eiropas Savienības valstīs no 1.jūlija kļūs pieejams digitālais Covid-19 sertifikāts. Paredzēts, ka sertifikāts atvieglos iedzīvotāju brīvu un drošu pārvietošanos Eiropas Savienībā Covid-19 pandēmijas laikā.