ЛатвияLETA20 мая

"airBaltic" lidojumus no Rīgas uz Telavivu plāno atjaunot ne agrāk kā jūnija otrajā pusē

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" lidojumus no Rīgas uz Telavivu Izraēlā pašlaik plāno atjaunot ne agrāk kā jūnija otrajā pusē informēja aviokompānijas pārstāve Alise Briede.

Viņa skaidroja, ka "airBaltic" pastiprināti seko līdzi esošajai situācijai starp Izraēlu un Gazas joslas kaujiniekiem, un ir attiecīgi pielāgojusi lidojumu grafiku.

"Jebkuru lidojumu izmaiņu gadījumā "airBaltic" proaktīvi informē pasažierus, individuāli nosūtot informāciju par izmaiņām un alternatīvām. Gadījumā, ja lidojums uz konkrētu galamērķi atcelts, "airBaltic" pasažieriem piedāvā iespēju ceļojumu samainīt uz citu datumu vai alternatīvu maršrutu nokļūšanai galamērķī," skaidroja Briede.

Lidsabiedrības pārstāve pauda, ja reiss ir atcelts, pasažieri var arī izvēlēties divas papildu opcijas - pieprasīt naudas atmaksu dāvanu kartes vai bankas pārskaitījuma veidā.

Jau vēstīts, ka Civilās aviācijas aģentūra (CAA) rekomendējusi Latvijas aviokompānijām nedoties uz Izraēlu lidostām.

CAA norādīja, ka saistībā ar militāra konflikta pastiprināšanos pastāv augsts drošības apdraudējums civilās aviācijas gaisa kuģiem, kas veic lidojumus uz Izraēlas lidostām vai šķērso Izraēlas gaisa telpu. Vienlaikus Izraēlas teritorijā ir notikuši masu nemieri, kas rada apdraudējumu personām, kuras pašreiz atrodas Izraēlas teritorijā.

Tāpat vēstīts, ka kopš 10.maija palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas veic masīvu Izraēlas apšaudi ar raķetēm, uz ko Izraēla reaģējusi ar gaisa uzlidojumiem un artilērijas uguni, kas vērsta pret objektiem, kuri saistīti ar radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un citiem palestīniešu kaujinieku grupējumiem.

"airBaltic" koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro. "airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.