LETA23 сент.

Āfrikas valstis riskē zaudēt paaudzi, ja tās neatvērs koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās skolas

Āfrikas austrumu un dienvidu valstis riskē zaudēt paaudzi, ja tās neatvērs koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās skolas, otrdien brīdināja ANO Starptautiskais Bērnu fonds (UNICEF).

Neskatoties uz to, ka dažas valstis, tādas kā Dienvidāfrika, ir atsākušas mācības skolās, tās joprojām neapmeklē teju 65 miljoni bērnu, paziņoja UNICEF. Dažas valstis, tādas kā Kenija, nav pārliecinātas, vai tās vispār šogad atkal atvērs skolas.

"Septiņus mēnešu pēc pandēmijas sākuma mums ir jābūt ļoti tiešiem par krīzes smagumu: mēs riskējam zaudēt paaudzi ," paziņoja UNICEF reģionālais direktors Āfrikas austrumos un dienvidos Mohameds Maliks Fols. "Mēs redzam zaudētu mācīšanos, vardarbības pieaugumu, bērnu darbaspēka pieaugumu, piespiedu bērnu laulības, pusaudžu grūtniecību un samazinātu barošanos. Apdraudēta ir bērnu paaudze un viskritiskākajā brīdī mūsu kontinenta vēsturē."

Miljoniem bērnu arī trūkst viņu vienas ikdienas maltītes skolā, piebilda UNICEF.

Neskatoties uz pandēmijas turpināšanos, skolas var droši atvērt, jo zinātniskie pierādījumi rāda, ka bērni nav lieli vīrusa izplatītāji un reģionā Covid-19 viņus skāris vismazāk, norādīja UNICEF.