ЛатвияLETA6 апр.

"220.lv" un "Xnet.lv" kopā ar Baltijas un Somijas tirgotājiem veidos vienotu platformu

Internetveikali "220.lv" un "Xnet.lv" kopā ar grupu uzņēmumiem Baltijā un Somijā veidos vienotu platformu pavēstīja "Xnet.lv" pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka starptautiskais investīciju fonds "Mid Europa Partners" veicis ieguldījumu Baltijas e-tirdzniecības nozarē un nākotnē veidos kopīgu e-komercijas un interneta veikalu platformu ar "220.lv" un "Xnet.lv" Latvijā, "pigu.lt" Lietuvā, "Hansapost" un "Kaup24" Igaunijā, kā arī "HobyHall" Somijā.

Visas kompānijas, kas pieder "Hobby Hall" grupai Latvijā, Igaunijā un Somijā, kā arī "Pigu Grupas" uzņēmumi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā apvienosies vienā grupā. "Mid Europa Partners" kļūs par grupas vairākuma akcionāru. Darījuma summa ir konfidenciāla.

Interneta veikalu zīmolu "Xnet.lv" un "220.lv" tiks saglabāti un turpinās darbību bez izmaiņām.

"Kopīgas grupas izveidošana palīdzēs turpināt attīstīt un veicināt reģiona e-komercijas konkurētspēju, kā arī pavērs jaunas iespējas mūsu klientiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem," pauda "Xnet.lv" vadītājs Edgars Ejubs.

Savukārt "Mid Europa Partners" partneris Kerims Turkmens norādīja, ka vienotas komandas izveidošana paātrinās ieguldījumus inovācijās un klientu pieredzē, kā arī iezīmēs jaunu e-komercijas attīstības posmu Baltijas reģionā.

Tikmēr "220.lv" pārstāvji pavēstīja, ka "Mid Europa Partners" kļūs par lielāko akcionāru kopā ar investīciju sabiedrību Centrāleiropā un Austrumeiropā "MCI Group", kas pārvalda Lietuvas "Pigu Grupa", bet uzņēmumiem "Pigu" un "Hobby Hall Group" saglabājot būtisku daļu grupā. Paredzēts, ka darījums, uz kuru attiecas konkurences noteikuma apstiprinājuma saņemšana, tiks pabeigts 2021.gada otrajā ceturksnī.

"Mid Europa Partners" ir privātā kapitāla ieguldītājs, kas koncentrējas uz Centrālās un Austrumeiropas izaugsmes tirgiem. Kopš fonda dibināšanas 1999.gadā tas veicis 43 ieguldījumus 18 reģiona valstīs.

"Xnet.lv" interneta veikala īpašnieks ir SIA "HH Invest", kas ietilpst "Hobby Hall" grupā. Savukārt "220.lv" ir daļa no Baltijas e-komercijas uzņēmuma "Pigu Grupa", kam pieder arī "Pigu.lt" Lietuvā un "Kaup24.ee" Igaunijā.

"Pigu grupu" kopš 2015.gada pārvalda "MCI Group", savukārt "Pigu Latvia" patiesie labuma guvēji ir četri Polijas pilsoņi - Macejs Kovaļskis, Tomašs Daniss, Eva Ogričaka un Tomašs Čehovičs.