ЛатвияLETA30 мая

Pakomātu tirgus Latvijā vēl nav piepildīts

Pakomātu tirgus Latvijā vēl nav piepildīts, un piegāžu uzņēmums SIA "Omniva" no savas puses vēl redz šī tirgus potenciālu un iespējas tajā, intervijā norādīja kompānijas vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.

Viņa atklāja, ka tieši tādēļ "Omniva" padome nesen devusi apstiprinājumu vēl 92 pakomātu izvietošanai Latvijā.

"Protams, to redz ne tikai "Omniva", to redz arī citi uzņēmumi Latvijā, jo gan DPD, gan "Venipak" ir paziņojuši par savu pakomātu tīklu audzēšanu Latvijā," atzina "Omniva" vadītāja.

Krauze-Čebotare pauda, ka Latvijā ir arī ļoti daudzas tādas apdzīvotas vietas, kur nav pakomātu, - piemēram, Mazsalaca, Ape, Nīca, Cesvaine. Tādēļ uzņēmumam ir plāni ne tikai tādās jau apgūtās vietās kā Rīga, Jelgava, Liepāja un citas lielās pilsētas, bet arī mazākās apdzīvotās vietās, jo tur patiesībā cilvēkiem ir vēl ierobežotākas iespējas iepirkties un viņiem ir vēl svarīgāk, lai būtu iespēja ātri saņemt sūtījumus no interneta veikaliem.

Kompānijas vadītāja skaidroja, viņas ieskatā, pakomātu tīkls arī Rīgā vēl nav pietiekams, jo "Omniva" ir pakomāti, kuros ir, piemēram, 150 vietas, un ir dienas, kad uz konkrēto pakomātu ir jāpiegādā 450 sūtījumi.

"Faktiski to ir nereāli izdarīt, jo nekad nebūs tā, ka visus sūtījumus izņems nekavējoties, tikko tie ir piegādāti. Tāpēc arī veidojas sūtījumu kavējumi. Mēs plānojam arī Rīgā un Pierīgā uzstādīt papildu pakomātus, jo mēs redzam, ka mēs šobrīd netiekam galā ar visiem sūtījumu apjomiem. Ideālā pasaulē cilvēkam būtu jādzīvo, ilgākais, desmit minūšu gājiena vai brauciena attālumā no pakomāta," sacīja Krauze-Čebotare.

"Omniva" vadītāja skaidroja, ka no jaunajiem 92 pakomātiem vismaz 20-30 tiks uzstādīti Rīgā un Pierīgā - proti, Salaspilī, Mārupē, Ulbrokā un citur. Savukārt pārējie būs citās Latvijas lielākajās pilsētās - Tukumā, Cēsīs, Valmierā un citur. Būs arī pilnīgi jaunas vietas, kur līdz šim vispār nav bijuši pakomāti - ne "Omniva", ne kādi citi.

Piegāžu kompānijas vadītāja atklāja, ka izvērtējumu tam, kur konkrēti nepieciešams jauns pakomāts, "Omniva" veic, saprotot, cik daudz ir kurjeru piegāžu uz katru konkrēto vietu.

"Mēs arī noteikti skatāmies, kuras pašvaldības pašas ir izrādījušas iniciatīvu par to, ka tur vajadzētu pakomātu. Piemēram, Mazsalacas pašvaldība ar mums ļoti proaktīvi sadarbojās un pat piedāvāja vietas, kur mēs pakomātu varētu izvietot. Mēs, protams, ņemam vērā arī iedzīvotāju skaitu konkrētajā apdzīvotajā vietā, un vēl mēs arī skatāmies "Ali Express" sūtījumu apjomus. Šobrīd, ja pircējs "Ali Express" izvēlas standarta piegādes veidu, tad 80% no šiem sūtījumiem nonāk pie mums. Tādēļ mēs analizējam, kur ir saņemšanas vietas, kurās nav pakomātu," pastāstīja Krauze-Čebotare.

Jau ziņots, ka "Omniva" apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,278 miljoni eiro, kas ir par 63,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,2 reizes - līdz 2,366 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānija "Omniva" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2945 eiro. "Omniva" pilnībā pieder Igaunijas pasta kompānijai "Eesti Post".