ЛатвияLETA11 июня 2021

Zoodārzā apskatāmi savvaļas kaķi ar vislielākajām ausīm un visgarākajām kājām

Rīgas nacionālajā zooloģiskajā dārzā no šis nedēļas apskatāmi savvaļas kaķi servali ar vislielākajām ausīm un visgarākajām kājām informēja zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļa.

Brāļi Zulu un Kofi ir dzimuši Dvurkraloves zoodārzā Čehijā, bet pašlaik iepazīst jauno teritoriju aplokā Rīgas Zooloģiskajā dārzā līdzās tīģeru mītnei, kur vēl nesen mitinājās jenotsuņi.

Savvaļā šie graciozie, aptuveni 7 - 14 kilogramus smagie kaķi mīt Āfrikas savannas mitrainēs dienvidos no Sahāras tuksneša.

Garajā zālē medīt dažādus sīkdzīvniekus tiem palīdz savvaļas kaķu vidū proporcionāli visgarākās kājas un vislielākās ausis, kas ļauj pārredzēt zālāju plašumus, sadzirdēt grauzēju čabināšanos un slaidā, trīsmetrīgā lēcienā satvert pamanīto medījumu.

Pašlaik dabā servalu skaits ir pietiekams, lai sugu neiekļautu Pasaules Sarkanajā grāmatā. Taču cilvēku tieksme rotāties ar krāšņajām servalu ādām un vēlme šos prāvos kaķus turēt mājās kā mīļdzīvniekus, jau radījusi nepieciešamību sugu iekļaut 1973.gada Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām otrajā pielikumā, kas aizliedz tirdzniecību ar šīs sugas īpatņiem bez īpašas atļaujas saņemšanas.

Arī Latvijā 2018.gada nogalē tika konstatēts mēģinājums nelegāli tirgot servalu.

Ņemot vērā servala visai prāvos izmērus un fiziskos dotumus, kas maz atpaliek no lūša, mēģinājumi šo dzīvnieku turēt mājās kaķīša vietā nez vai uzskatāmi par saprātīgiem, jo var beigties ar traumām un nepatikšanām.

Написать комментарий