LETA10 ноября 2020

Vitenbergs aicina vēl nesteigties uz VID pēc valsts atbalsta Covid-19 krīzē

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) aicina uzņēmumus nesteigties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pēc valsts atbalsta Covid-19 krīzē, jo valsts atbalsta mehānismi vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju (EK).

Otrdien valdība pieņēma Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātos valsts atbalsta mehānismus Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem un darba ņēmējiem, tostarp par dīkstāves pabalstu izmaksu, darba algu subsidēšanu un valsts atbalstu uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas kompensācijai.

Pēc ekonomikas ministra teiktā, valsts atbalsta mehānismi vēl ir jāsaskaņo ar EK, kas varētu notikt "maksimāli ātri". "Aicinu negāzt riņķī VID ēku, jo detalizēta informācija vēl sekos," pauda Vitenbergs.

Ministrs pauda cerību, ka valsts solītais atbalsts uzņēmējiem un darba ņēmējiem varētu tikt izmaksāts līdz decembra vidum.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piebilda, ka līdzekļi valsts atbalsta sniegšanai šogad pietiks.

"Uzsākoties Covid-19 krīzei, valsts atbalsts jau ir nodrošināts trīs miljardu eiro apmērā, no kuriem daļa ir finanšu instrumentu, daļā - tiešā atbalsta veidā. Kopumā līdz šī gada beigām valsts būs investējusi 1,4 vai 1,5 miljardus eiro," atzina Reirs.

Viņš norādīja, ka valsts resursi ir pietiekami un ar tiem būs iespējams nodrošināt atbalstu Covid-19 krīzē cietušajiem. Ja gadījumā finanšu resursi izsīks, Reirs sacīja, ka tādā gadījumā valsts veiks aizņemšanos.

Finanšu ministrs arī stāstīja, ka gadījumā, ja ārkārtējā situācija tiks pagarināta un atbalsts uzņēmumiem būs nepieciešams arī turpmāk, nebūs nepieciešamība veikt izmaiņas 2021.gada budžetā.

Написать комментарий