МирLETA22 апреля 2021

Vismaz 12 ES valstis ir gatavas līdz jūlija vidum vakcinēt 70% pieaugušo

Vismaz 12 Eiropas Savienības (ES) valstis paudušas pārliecību, ka tām izdosies līdz jūlija vidum vakcinēt 70% pieaugušo iedzīvotāju, šonedēļ paziņoja ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons.

"Mēs esam pārliecināti, ka spēsim piegādāt pietiekami daudz devu, bet no dalībvalstīm atkarīga organizēšana, lai būtu tam gatavas," Īrijas parlamenta komitejai sacīja Bretons.

Viņš pavēstīja, ka pašreiz vismaz 12 ES dalībvalstis ir gatavas sasniegt 70% mērķi, un piebilda, ka šādu valstu skaits aug ar katru dienu.

Bretons nenosauca šīs valstis un neatklāja, kuras valstis nav gatavas sasniegt 70% mērķi.

Bretons norādīja, ka pagājušās nedēļas paziņojums, ka ES valstis šajā ceturksnī saņems 50 miljonus "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas devu, sniedzis Eiropas Komisijai (EK) lielāku pārliecību par saviem mērķiem vakcīnu piegādē.

Komisārs prognozēja, ka ES sākotnēji saņems mazāk "Johnson & Johnson" vakcīnas devu nekā cerēts, un piebilda, ka "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas devu piegādes sniegs telpu manevriem šajā situācijā.

Viņš arī pauda pārliecību, ka uzņēmums "AstraZeneca" spēs otrajā ceturksnī piegādāt 70 miljonus vakcīnas devu, kas gan nav tik daudz, cik sākotnēji paredzēja līgums.

Bretons cer, ka Eiropā šovasar atkal būs tūrisma sezona, un vakcinācijas mērķis ir solis ceļā uz to.

Написать комментарий