LETA01 сентября 2020

Vēlēšanu komisijas pārstāvji nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu atrašanās vietā

Vēlēšanu komisijas pārstāvji Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā, 29.augustā, nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā.

Kāda rīdziniece informēja, ka 27.augustā portālā "Latvija.lv" iesniegusi iesniegumu Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai par to, ka savas veselības stāvokļa dēļ vēlas balsot dzīvesvietā. No portāla tika iegūts apstiprinājums, ka iesniegums saņemts un nodots vēlēšanu iecirkņa komisijai.

Taču 29.augustā pie vēlētājas neviens neesot ieradies. Viņa vairākkārtīgi zvanījusi pa Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informatīvo tālruni, lai painteresētos, kad ieradīsies kāds no komisijas. Katru reizi saņemta atbilde, ka tas notiks vēlāk. Tomēr līdz pat plkst.22 neviens nav ieradies un viņa nav nobalsojusi.

Minētā sieviete uzskata, ka viņai nav bijusi iespēja realizēt savas vēlēšanu tiesības, par ko ir paredzēta kriminālatbildība. Viņasprāt, ar šādu rīcību no Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas puses viņa tikusi diskriminēta veselības stāvokļa dēļ.

Viņa arī informē, ka aptaujājusi vairākas paziņas, kas iesniedza iesniegumus par balsošanu atrašanās vietā, un uzzinājusi, ka arī pie citām personām Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija nav ieradusies.

Persona iesniegusi iesniegumu tiesībsargam, Ģenerālprokuratūrai, Valsts policijai kā arī Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) un Rīgas vēlēšanu komisijai, aicinot situāciju izvērtēt.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.