LETA17 ноября 2020

Valsts svētku laikā Rīgas apkārtnē noteikti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi

Otrdien un trešdien, 18.novembrī, Rīgā un tās apkārtnē noteikti plaši gaisa telpas ierobežojumi saistībā ar militāro gaisa kuģu lidojumiem informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.

Treniņu un aviācijas skates laikā ir aizliegti lidojumi ar bezpilota gaisa kuģiem, tāpat lidojumu apkārtnē būs paaugstināts troksnis.

Otrdien militārās aviācijas treniņu laikā virs Jūrmalas, Babītes novada, Bolderājas un virs Rīgas jūras līča gaisa telpa slēgta laika posmā no plkst.12.05 līdz 12.40. Ierobežojumi šajā zonā būs arī trešdien, 18.novembrī, laika posmā no plkst.12.05 līdz 12.40.

Turklāt 18.novembrī būs spēkā arī citi gaisa telpas ierobežojumi laika posmā no plkst.11.25 līdz 12.25 aviācijas skates vajadzībām.

Īslaicīgi ierobežoto lidojumu zonās "Biggy" un "Corridor" noteikti ierobežojumi no zemes vai ūdens virsmas līdz 1829 metru augstumam militāro un Valsts robežsardzes gaisa kuģu operacionālās gaisa satiksmes lidojumiem. Zonas iekļauj teritoriju virs Rīgas jūras līča un Rīgas pilsētas centra.

Vienlaikus būs spēkā īslaicīgi ierobežoto lidojumu zonā "Parade" augstumā no zemes vai ūdens virsmas līdz 610 metriem. Ierobežojumi gaisa telpā noteikti no Rīgas ostas līdz Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvei Salaspils novadā, ietverot tādas apdzīvotas vietas kā Valdlauči, Dreiliņi, Mežaparks, Rīgas pilsētas centrs un daļa Stopiņu novada.

Bezpilotu gaisa kuģu lietotāji informāciju par visiem gaisa telpas ierobežojumiem informāciju var atrast Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā "www.airspace.lv/drones/".

CAA atgādināja, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Написать комментарий