МирLETA08 апреля 2021

Tiesa aizstāv Bulgārijas komunista statujas pārģērbšanu par Ziemassvētku vecīti

Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien lietā par komunista Dimitara Blagojeva statujas pārģērbšanu par Ziemassvētku vecīti secinājusi, ka tā bijusi politiska protesta izpausme, un piespriedusi Bulgārijai izmaksāt šīs idejas autoram kompensāciju.

Tiesa secināja, ka vietējā politiķa notiesāšana par šo protesta akciju pārkāpa viņa tiesības uz vārda brīvību, un nolēma, ka Bulgārijai jāizmaksā politiķim aptuveni 4800 eiro liela kompensācija par viņam nodarīto kaitējumu.

2013.gadā Bulgārijas Komunistu partijas līdzdibinātāja Blagojeva statuja Blagojevgradā, kas nosaukta viņa vārdā, Ziemassvētkos tika nokrāsota sarkanā krāsā. Pirms tam Blagojevgradā notika protesti.

Minētais politiķis pēc tam uzmauca statujai galvā Ziemassvētku vecīša cepuri un nolika blakus sarkanu maisu ar uzrakstu "atkāpšanās".

Politiķis par to tika īslaicīgi aizturēts un sodīts ar naudassodu. Bulgārijas tiesa atzina, ka viņš esot pārkāpis līniju, kas šķir politisko joku no huligānisma.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa nepiekrita šim secinājumam, norādot, ka statuja netika bojāta un politiķa rīcība uzskatāma par politiska protesta formu.

Vārda brīvībai jāattiecas arī uz šokējošiem vēstījumiem, norādīja tiesa.

Написать комментарий