LETA06 ноября 2020

Slovēnijas policija ar ūdens lielgabalu izklīdina vardarbīgu demonstrāciju pret Covid-19 ierobežojumiem

Slovēnijas policija ceturtdienas vakarā ar ūdens lielgabalu izklīdināja vardarbīgu demonstrāciju, kuras dalībnieki protestēja pret valdību un ierobežojumiem, kas noteikti Covid-19 dēļ, vēstīja ziņu aģentūra STA.

Vēlā pēcpusdienā valsts galvaspilsētā Ļubļanā izcēlās sadursmes nacionālā parlamenta ēkas priekšā, kad kreiso grupējumu vadīti protestētāji apmētāja īpašo uzdevumu policiju ar granīta bruģakmeņiem un signālraķetēm.

Slovēnijas policija lietoja ūdens lielgabalu pirmoreiz kopš 2012.gada, kad Ļubļanā bija notikuši nemieri pret korupciju.

Slovēnijas konservatīvā premjerministra Janeza Janšas valdība ceturtdien pagarināja valstī pastāvošo jaunā koronavīrusa karantīnu par vēl 10 dienām. Tas jau bija gaidāms, jo valstī turpina strauji pieaugt Covid-19 infekcijas gadījumu skaits.

Janša atbalstīja policiju un apsolīja, ka vardarbības vaininiekiem draudēs tiesa.

"Mierīgi protesti, kad nav epidēmijas un inficēšanās briesmu, ir konstitucionālas tiesības," premjers paziņoja tviterī. "Fiziska vardabība un uzbrukšana policistiem vienmēr ir noziedzīga rīcība un tiks sodīta."

Sadursmju gaitā tika ievainoti vismaz trīs cilvēki, tai skaitā viens policists. Vēlā vakarā situācija kļuva mierīgāka.

Daži no grupējumiem, kas organizēja protestus, ignorēja veselības noteikumus un aicināja cilvēkus noņemt sejas maskas.

Saskaņā ar karantīnas noteikumiem ir atļauta ne vairāk kā sešu cilvēku pulcēšanās. Šajā demonstrācijā bija vairāki simti protestētāju.

Slovēnijā kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 41 094 inficēšanās gadījumi un 471 nāves gadījums.

Написать комментарий