ЛатвияLETA25 марта 2021

Sievietes aicinātas pieteikties bezmaksas tiešsaistes IT apmācībām

Biedrība "Riga TechGirls" aicina sievietes pieteikties tiešsaistes apmācībām globālajā projektā "Work in Tech", kurā 150 sievietēm bez maksas būs iespējams apgūt informācijas tehnoloģiju (IT) pamatprasmes, pavēstīja "Riga TechGirls" pārstāve Līna Sarma.

Viņa informēja, ka viens no projekta mērķiem ir veicināt pārkvalificēšanos, pēc programmas absolvēšanas dalībniecēm palīdzot atrast atbilstošu darbu IT nozarē.

"Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone pauda, ka šī ir unikāla iespēja Latvijas sievietēm bez iepriekšējas pieredzes apgūt jaunas prasmes starptautiskā projektā, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi sāktu darba gaitas IT nozarē.

"Īpaši aicinām pieteikties sievietes, kuras šobrīd izjūt zināmas grūtības, tajā skaitā pandēmijas radīto seku dēļ: zaudējušas darbu, strādā zemu atalgotu darbu, vēlas atgriezties darba tirgū pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tomēr šāda iespēja šobrīd ir ierobežota, vēlas pārkvalificēties, bet finansiālu vai personisku iemeslu dēļ nejūtas gatavas patstāvīgi spert pirmo soli, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē," minēja Andersone.

Projektā piedalās 25 partneru organizācijas no 17 valstīm. Apmācību programma, ko izstrādājusi organizācija "Google.org", Latvijā sāksies 5.maijā un tiks īstenota tiešsaistē. Dalībnieces programmu varēs apgūt sev ērtā laikā triju līdz sešu mēnešu periodā. Kopumā projektā varēs piedalīties 150 dalībnieču, kuras tiks izvērtētas un noteiktas atbilstoši atlases prasībām, piemēram, angļu valodas zināšanas, gatavība veltīt mācībām vismaz 10 stundas nedēļā, motivācija strādāt IT nozarē.

"Šis projekts ir unikāls ar to, ka tā ietvaros nodrošināsim sievietēm ne tikai bezmaksas apmācības, bet arī sniegsim atbalstu darba meklēšanā - gatavosim darba intervijām, kā arī kopīgi atjaunosim CV. Tāpat vienlaikus uzrunāsim arī uzņēmumus, kas būtu gatavi savā komandā uzņemt jaunus darbiniekus - sievietes, kuras absolvējušas "Work in Tech" programmu," atzīmēja Sarma.

Programmas ietvaros paredzēts apgūt tādas tēmas kā tehniskā atbalsta pamati, datoru tīkli, drošība, operētājsistēmas un sistēmas administrēšana.

Tiešsaistes apmācībām vispasaules projektā "Work in Tech" sievietes aicinātas pieteikties līdz šā gada 10.aprīlim interneta vietnē "Riga TechGirls". Apmācības norisināsies angļu valodā ar subtitriem krievu valodā. Lai pretendētu uz vietu projektā, dalībniecei jābūt pilngadīgai.

"Riga TechGirls" ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot sievietes vairāk iesaistīties un darboties IT nozarē.

Написать комментарий