LETA05 сентября 2020

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku

Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova

Šā gada jūlija beigās VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sāka izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Iespējamā vainīgā persona ieradās policijā un atzinās izdarītajā.

Pēc Šeršņovas stāstītā, turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka vīrietis savā īpašumā Saldus novadā, būdams alkohola reibumā, cietsirdīgi izturējās pret sev pazīstama cilvēka suni, kurš bija viņam nodots pieskaitīšanai.

Lai gan vīrietis ar ģimeni par suni rūpējās vairāku mēnešu garumā, kamēr suņa īstajiem saimniekiem nebija tādas iespējas, vīrietis tomēr, būdams alkohola reibumā, nav izturējis suņa nepaklausību un dažas reizes iesitis viņam pa ķermeni. Suņa īpašnieki, uzzinot notikušo, suni nogādāja klīnikā Rīgā, kur veterinārārsti atzina, ka pat daži sitieni ar roku pa ķermeni var būt nāvējoši tik mazam sunim.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un viņam uz izmeklēšanu laiku tika pamērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, sacīja policijas pārstāve.

Saskaņā ar Krimināllikumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.