ЛатвияLETA12 июня 2021

Rīgas starptautiskajā autoostā uzstādīta jauna reisu vadības sistēma

Rīgas starptautiskajā autoostā uzstādīta jauna reisu vadības sistēma pavēstīja sistēmas izstrādātāja, mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) pārstāvji.

LMT norādīja, ka līdz šim "Rīgas starptautiskajā autoostā" reisu vadību ir nodrošinājis dispečeru dienests, izmantojot 2003.gadā ieviesto sistēmu "Baltic Lines", kurā liela daļa aktivitāšu jāveic manuāli, palielinot izpildes laiku un cilvēcisko kļūdu risku informācijas apmaiņas procesos. Lai modernizētu reisu pārvaldību un pārnestu lielāko daļu informācijas aprites digitālajā vidē, uzstādīta jauna reisu pārvaldības sistēma.

Piektdien, 11.jūnijā, plkst.10 paredzēts pasākums, kurā uzņēmuma "Rīgas starptautiskā autoosta" valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule, LMT prezidents Juris Binde un Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš informēs par jauno reisu vadības sistēmu un citiem autoostai aktuāliem jautājumiem.

Pasākumā tiks apskatīts, kā "Rīgas starptautiskā autoosta" aizvadījusi 2020.gadu, un kā tās darbību ietekmējusi pandēmija, kas ir lielākie izaicinājumi Rīgas autoostas reisu pārvaldībā, kā notika jaunās reisu vadības sistēmas izstrāde, kā darbojas jaunā reisu vadības sistēma, kādi ir būtiskākie ieguvumi no jaunās reisu vadības sistēmas un kādi ir Rīgas autoostas nākotnes attīstības plāni.

Kā ziņots, "Rīgas starptautiskā autoosta" apgrozījums pērn bija 2,523 miljoni eiro, kas ir par 16,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 2,8 reizēm - līdz 120 297 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Pēc 2020.gada pārskatā minētā, "Rīgas starptautiskās autoostas" kapitālā 49,99% akciju pieder Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" meitasuzņēmumam SIA "Rīgas acs", 25,41% - fiziskai personai, 10,32% - SIA "KG Tehnoloģijas", 2,75% - AS "Nordeka", 1,1% - SIA "Centra terminālis", bet 10,43% - citām fiziskām personām.

Savukārt LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro. Kompānijas kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% daļu - "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā. "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.

LMT koncerns 2020.gadā strādāja ar 227,506 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 6% un bija 27,226 miljoni eiro.

Написать комментарий