ЛатвияLETA25 марта 2021

Rīgā politiski represētajiem rosina 100 eiro pabalstu izmaksāt divas reizes gadā

Rīgas domes opozīcijas frakcijas "Gods kalpot Rīgai" vadītājs Juris Radzevičs rosina politiski represētajiem paredzēto 100 eiro pabalstu izmaksāt divas reizes gadā, nevis vienreiz, kā tas bijis līdz šim.

Ņemot vērā, ka politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki ir cienījamā vecumā, viņiem esot nepieciešams papildu atbalsts komunālo izmaksu segšanai, medikamentiem un ikdienas patēriņam, skaidro Radzevičs.

Viņš norāda, ka tuvojas Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena - 25.marts, kas ir atzīmējama atceres diena, kad 1949.gadā notika visplašākā Baltijas valstu iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju. Viņa ieskatā tas esot labs pamats pārskatīt pabalsta izmaksu reizes, to nosakot ne tikai, atzīmējot Latvijas valsts proklamēšanas gadadienu, bet arī paredzot pabalstu katru gadu martā.

Tiek rosināts pabalsta apmēru atstāt 100 eiro vienai personai, nosakot, ka tas izmaksājams divas reizes gadā - martā un novembrī.

Tādējādi sniegtais atbalsts tiktu vienmērīgi sadalīts divās daļās gada garumā.

Kā norāda Radzevičs, pēdējo reizi šis pabalsts tika paaugstināts no 75 eiro uz 100 eiro 2017.gada 2.maijā.

Saskaņā ar deputātiem iesniegto informāciju, 2019.gadā pabalstu politiski represētām personām saņēma 2644 rīdzinieki kopumā 264 800 eiro apmērā. Radzevičs rosina šogad martā minēto pabalstu izmaksāt no pašvaldības budžeta programmas "Izdevumi neparedzētiem gadījumiem".

Jautājumu par pabalsta piešķiršanu politiski represētajiem Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja skatīs ceturtdien, 25.martā.

Написать комментарий