LETA20 ноября 2020

Precizē kārtību kriminālprocesa par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu izbeigšanai

Saeima šonedēļ galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Kriminālprocesa likumā, pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) rosinājuma precizējot kārtību kriminālprocesa par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu izbeigšanai.

Likumā precizēti apstākļi, kādos izmeklētājs ar uzraugošā prokurora piekrišanu vai prokurors ar amatā augstāka prokurora piekrišanu kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu var pieņemt lēmumu par kriminālprocesa vai tā daļas izbeigšanu.

Lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu varēs pieņemt, ja būs panākts mantisko attiecību taisnīgs noregulējums, personas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pirmstiesas procesā nebūs pierādīta un papildu pierādījumu iegūšana nenodrošinās ekonomisku pirmstiesas kriminālprocesu vai radīs nesamērīgi lielus izdevumus.

Savukārt, ja būs mainījušies kriminālprocesa izbeigšanas apstākļi, kriminālprocesu atjaunos ar nepārsūdzamu lēmumu.

Pieņemtie likuma grozījumi skar arī citu jautājumu - veikta daļa no izmaiņām, kas saistītas ar jau iepriekš akceptēto Ekonomisko lietu tiesas izveidošanu no 2021.gada 1.janvāra. Galīgajā lasījumā Saeima nedaudz precizējusi Ekonomisko lietu tiesas kompetenci.

Написать комментарий