МирLETA12 мая 2021

Polijā spridzināšanas draudu dēļ evakuē cilvēkus no tiesas un valsts iestāžu ēkām

Polijā otrdien evakuēti cilvēki no vairākām valsts iestāžu ēkām, arī Augstākās tiesas, varasiestādēm šādi reaģējot uz draudiem par ēkās it kā izvietotiem spridzekļiem, vēsta amatpersonas un mediji.

Bija plānots, ka otrdien tiesas civillietu palāta nāks klajā ar vadlīnijām ārvalstu valūtās, pamatā Šveices frankos, ņemto hipotekāro aizdevumu lietās.

Kā pavēstīja Augstākā revīzijas biroja preses dienests, spridzināšanas draudu dēļ cilvēki evakuēti no galvenā biroja, kā arī vairākiem birojiem reģionos.

Arī Nacionālās Tieslietu padomes ēka evakuēta, vēsta mediji.

"Reaģējot uz informāciju, kas atsūtīta pa e-pastu, ka Augstākās tiesas ēkā ievietoti spridzekļi, Augstākās tiesas pirmais prezidents lika cilvēkus no ēkas evakuēt," pavēstīja tiesa.

Augstākās tiesas sēde, kas jau divas reizes atlikta, tiek gaidīta ar lielu interesi, jo tajā tiks pieņemtas vadlīnijas attiecībā uz to, kā tiesām būtu jāizskata lietas par aizņēmumiem ārvalstu valūtās.

Tūkstošiem poļu pirms vairāk nekā desmit gadiem paņēma hipotekāros kredītus Šveices frankos zemo kredītprocentu dēļ, tomēr vēlāk, zlota kursam krītoties, viņu izdevumi pieauga. Daudzi iesūdzējuši bankas tiesā.

Написать комментарий