LETA02 ноября 2020

"Olainfarm" saņēmis Krievijas Labas ražošanas prakses atbilstības sertifikātu

Zāļu ražotājs AS "Olainfarm" saņēmis Krievijas Labas ražošanas prakses ("Good Manufacturing Practice" (GMP)) atbilstības sertifikātu informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka sertifikāts apliecina uzņēmuma rūpes par kvalitātes sistēmas, tostarp zāļu ražošanas un kvalitātes kontroles prasību uzturēšanu un atbilstību Krievijas noieta tirgum. Sertifikāta saņemšana nodrošinās uzņēmumam iespēju pilnvērtīgi turpināt darbību Krievijā, kas ir viens no "Olainfarm" nozīmīgiem eksporta tirgiem.

Krievijas Labas ražošanas prakses sertifikāts  tiek izsniegts uz trim gadiem.

"Uzņēmums rūpējas par produkcijas kvalitātes atbilstību gan starptautiskiem, gan nacionāliem standartiem, tostarp Eiropas Savienības un Krievijas normatīvu prasībām. Sertifikāta saņemšana ļauj uzņēmumam turpināt sākto mērķu sasniegšanu," norādīja "Olainfarm" valdes loceklis un Kvalitātes vadības departamenta direktors Raimonds Terentjevs.

Savukārt "Olainfarm" valdes locekle Milana Beļeviča informēja, ka 2019.gadā 32% no "Olainfarm" produkcijas tika realizēti Krievijā.

"Olainfarm" ir sertificēta Krievijas un Eiropas Savienības Labas ražošanas prakses prasībām, vides pārvaldības standartam ISO 14001:2015, laboratoriju standartam ISO 17025, kā arī atsevišķās kategorijās ASV inspekcijas standartiem (FDA), Austrālijas inspekcijas standartiem (TGA) un Japānas standartiem (PMDA).

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna auditētais apgrozījums 2019.gadā bija 137,219 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 23,628 miljoni eiro.

Vienlaikus paša "Olainfarm" apgrozījums pērn bija 104,363 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 12,2% salīdzinājumā ar 2018.gadu, bet kompānijas peļņa palielinājās 2,5 reizes un sasniedza 22,239 miljonus eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Написать комментарий