МирLETA25 апреля 2021

Navaļnijam piešķirta starptautiska cilvēktiesību aizstāvju balva

Krievijā cietumā ieslodzītajam opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piešķirta Ženēvas Cilvēktiesību un demokrātijas foruma prēmija par "ārkārtēju vīrišķību un varonīgiem pūliņiem", lai pievērstu uzmanību Krievijas varasiestāžu nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, pirmdien pavēstīja 25 cilvēktiesību aizsardzības organizāciju starpreģionālā koalīcija.

Prēmijas pasniegšana paredzēta 8.jūnijā, un Navaļnija vārdā to saņems opozicionāra 20 gadus vecā meita Darja.

Kā norādīja viens no tuvākajiem Navaļnija līdzgaitniekiem Leonīds Volkovs, ir svarīgi, ka Navaļnija morālā vīrišķība tiek atzīta "laikā, kad viņš pieredz savas dzīves vissarežģītākos pārbaudījumus".

"Mēs šo balvu saredzam kā ļoti svarīgu zīmi starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības sabiedrības atbalstam Alekseja lietai," uzsvēra Volkovs.

Ženēvas forumā piedalās 25 cilvēktiesību aizsardzības nevalstiskās organizācijas, kas ik gadu piešķir arī godalgu sieviešu tiesību jomā.

2018.gadā prēmiju par vīrišķību saņēma Krievijas opozicionārs Vladimirs Kara-Murza.

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

31.martā viņš cietumā pieteica badastreiku, pieprasot pienācīgu medicīnisko aprūpi un iespēju konsultēties ar neatkarīgiem mediķiem, kuriem viņš uzticas.

Написать комментарий