МирLETA21 мая 2021

Navaļnija fonda līdzstrādniekus masveidā sauc uz pratināšanām

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) līdzstrādnieki tiek masveidā saukti uz pratināšanām lietā par krāpšanu īpaši lielos apmēros, šonedēļ platformā "Telegram" pavēstīja politiķa līdzgaitnieks Ivans Ždanovs.

"Pa visu Maskavu policijas darbinieki tieši naktī steidzami izbrauca pie visiem FBK darbiniekiem, pat tiem, kas jau sen FBK nestrādā, lai viņus steidzami izsauktu uz Izmeklēšanas komiteju," norādīja Ždanovs.

Policisti arī "mēģināja pavēstes iebāzt pa durvju spraugām", viņš piebilda. Kā teikuši operatīvie darbinieki, "viņiem steidzami jāizsauc aptuveni 70 līdzstrādnieki".

Izmeklēšanas komiteja par lietas ierosināšanu informēja 29.decembrī. Pēc tam vairs nekādu paziņojumu no komitejas puses nav bijis.

Savukārt trešdien kļuva zināms, ka Maskavas Preobraženskas tiesa 22.jūnijā sāks izskatīt Navaļnija prasību pret izmeklēšanas izolatoru par viņu iekļaušanu cilvēku uzskaitē, kam ir nosliece uz bēgšanu.

Lietā par kāpšanu īpaši lielos apstākļos atbilstoši izmeklētāju versijai vairāk nekā 588 miljoni rubļi (6,5 miljoni eiro) savākti ziedojumos vairāku nevalstisko organizāciju, arī FBK, darbībai.

Opozicionārs "no šīs summas vairāk nekā 356 miljonus rubļu (teju četrus miljonus eiro) iztērējis personīgiem mērķiem", turklāt rīkojies saziņā ar "citām personām", apgalvo Izmeklēšanas komiteja.

Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa paudusi pārliecību, ka šī krimināllieta liecina par Krievijas prezidenta Vladimira Putina paniku.

Написать комментарий