МирLETA19 марта 2021

Maskava gaida ASV atvainošanos

Krievija vēlas Vašingtonas atvainošanos par ASV prezidenta Džo Baidena atzinumu, ka viņa krievu kolēģis Vladimirs Putins ir "slepkava", un pretējā gadījumā Savienotajām Valstīm būs jārēķinās ar Maskavas atriebību, ceturtdien paziņojis Krievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētāja vietnieks Konstantīns Kosačovs.

Kā ziņots, ASV prezidents Džo Baidens otrdien pārraidītā intervijā telekanālam ABC faktiski nosaucis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par "slepkavu" un paziņojis, ka viņam būs "jāsamaksā" par mēģinājumu iejaukties Savienoto Valstu vēlēšanās.

Reaģējot uz Baidena izteikumiem Krievija paziņojusi, ka atsauc uz konsultācijām savu vēstnieku Vašingtonā.

Kosačovs norādījis, ka Baidena izteikumi ir nepieņemami un, ka tie kaitēs jau tā sliktajām Maskavas un Vašingtonas attiecībām, kā arī kliedēs jebkādas Kremļa cerības uz ASV politikas izmaiņām, kuras varētu ieviest jaunā administrācija.

Viņš piebildis, ka Krievijas vēstnieka atsaukšana bijusi vienīgā saprātīgā rīcība šādos apstākļos.

"Man ir aizdomas, ka tā nebūs pēdējā, ja no Amerikas puses nesekos paskaidrojumi vai atvainošanās," feisbuka ierakstā norādījis Kosačovs. "Nav pieļaujams, ka šādi vērtējumi nāk no tāda ranga amatpersonas mutes. Šādi paziņojumi nav pieļaujami nekādos apstākļos."

Viņš piebildis, ka notikušais esot ūdensšķirtne ASV un Krievijas attiecībās.

Написать комментарий