ЛатвияLETA9 дней

"Latvijas pasta" darbībā nav gaidāmas izmaiņas pēc administratīvi teritoriālās reformas

VAS "Latvijas pasts" darbībā pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas tiks īstenota 1.jūlijā, nav gaidāmas izmaiņas norādīja uzņēmumā.

Kompānijā norādīja, ka arī pēc administratīvi teritoriālās reformas "Latvijas pasts" turpinās piegādāt sūtījumus atbilstoši patlaban spēkā esošajām adrešu indeksu teritorijām. Vienlaikus, klientiem norādot saņēmēja adresi, izmaiņas būs novadu nosaukumos vietās, kurās notiks to apvienošana.

"Latvijas pasts" aicināja klientus veikt attiecīgas izmaiņas saņēmēju adrešu pierakstā novados, ko ietekmēs reforma, tostarp internetveikalu profilos, lai "Latvijas pasts" sūtījumus varētu apstrādāt ātrāk un precīzāk. Citas sastāvdaļas adrešu pierakstā nemainīsies.

Uzņēmumā skaidroja, ka fiziskām personām ir būtiski pārbaudīt un nomainīt adresi, norādot jauno novadu, piemēram, internetveikalos izveidotajos klienta profilos, un atcerēties par korektu pierakstu, veicot jaunus pasūtījumus citās vietnēs, tostarp, piemēram, abonējot preses izdevumus. Savukārt juridiskajām personām, kuras izsūta korespondenci tālāk klientiem, nepieciešams jau savlaicīgi sakārtot klientu adrešu datubāzi, atjaunojot adrešu pierakstus atbilstoši jaunajām novadu robežām pēc administratīvi teritoriālās reformas.

"Latvijas pastā" atgādināja, ka, aizpildot sūtījuma adresi, ir jānorāda adresāta vārds un uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, iela, mājas un dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, pilsēta un pagasts, novads, pasta indekss. Ja sūtījums adresātam ir izsniedzams pret parakstu, svarīgi, lai adresāta vārds un uzvārds būtu norādīts precīzi un saprotami, jo šādā gadījumā tiks pārbaudīta saņēmēja identitāte, lūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Jau ziņots, ka 2021.gada 1.jūlijs ir administratīvi teritoriālās reformas spēkā stāšanās diena, kad jaunveidojamās pašvaldības darbību sāks jaunajās teritorijās. Latvijā pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā.

Tāpat vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 93,146 miljoni eiro, kas ir par 3,1% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 55,3% - līdz 2,313 miljoniem eiro.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.

Написать комментарий