ЛатвияLETA1ч. назад

Latvija un Igaunija sadarbosies transporta nelaimes gadījumu izmeklēšanā

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs un Igaunijas drošības izmeklēšanas birojs parakstījuši saprašanās memorandu, aģentūru LETA informēja Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojā.

Birojā informē, ka saprašanās memorands, kas parakstīts trešdien, 8. aprīlī, kalpos kā pamats turpmākai strukturētai sadarbībai, un tas paredz informācijas apmaiņu, pieredzes nodošanu, kā arī savstarpēju atbalstu izmeklēšanas procesu pilnveidē.

Vienlaikus vizītes laikā diskusijās pārrunāti aktuālie izaicinājumi, labās prakses piemēri, kā arī iespējas turpmākai koordinētai rīcībai starptautiskā līmenī.

Abas puses uzsvēra, ka cieša starpinstitucionāla sadarbība visos trīs transporta sektoros - civilajā aviācijā, dzelzceļa transportā un jūras transportā - ir būtiska, lai stiprinātu abu valstu izmeklēšanas kapacitāti un nodrošinātu vienotu pieeju drošības jautājumiem Baltijas reģionā.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs ir valsts pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir valsts pārvaldes funkciju īstenošana civilās aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas jomā, dzelzceļa satiksmes negadījumu izmeklēšanas jomā, kā arī jūras negadījumu un incidentu izmeklēšanas jomā.