LETA21 сентября 2020

Latvijā gadā notiek 20 līdz 28 laupīšanas no mājokļiem

Latvijā vidēji gadā notiek 20 līdz 28 laupīšanas no mājokļiem, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Letāls iznākums šāda veida laupīšanām nav vērojams bieži, piebilda Šulte.

Šogad VP Latvijā reģistrējusi 54 slepkavības, no kurām 47 ir atklātas. Pērn valstī tika pastrādātas 76 slepkavības, no kurām 66 tika atklātas.

Šulte ir pārliecināts, ka Latvijas sabiedrība var justies droši un Latvija ir viena no drošākajām valstīm Eiropā, taču par mājokļa drošību ir jārūpējas un iedzīvotājiem esot jāizvērtē, vai tie pārmērīgi nedemonstrē savu bagātību sociālajos tīklos.

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu Langstiņos nogalināts zvērināts advokāts Rebenoks, bet ievainots viņa partneris veterinārārsts Ingus Balandins. Noziedznieki bija ielauzušies Rebenoka privātmājā Langstiņos un nolaupījuši dārglietas un rokaspulksteņus.

Saistībā ar notikušo policijā sākts Kriminālprocess pēc krimināllikuma 117.panta - par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Policija gan aizvien neizslēdz arī iespēju, ka Rebenoka slepkavības motīvi varētu būt saistīti ar viņa profesionālo darbību, tomēr šī versija esot mazāk ticama.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.