LETA09 сентября 2020

IeVP amatpersonām atļauj izmantot šaujamieročus

Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) amatpersonām turpmāk būs atļauts gan fiksēt, gan pārtraukt ieslodzījumu vietu teritorijā lidojošo bezpilota lidaparātu jeb dronu darbību, tostarp pielietojot šaujamieročus, izriet no valdības šodien atbalstītajiem grozījumiem Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā.

To anotācijā norādīts, ka bezpilota gaisa kuģu nozare Latvijā turpina strauji attīstīties, par ko liecina Latvijas teritorijā novērojamie bezpilota gaisa kuģu lidojumi, kuri aizvien biežāk notiek arī virs ieslodzījuma vietām. Savukārt nepilnīgi regulēta un nesankcionēta bezpilota gaisa kuģu darbība rada riskus dažādiem pastāvošās infrastruktūras objektiem, tajā skaitā ieslodzījuma vietām.

IeVP praksē vairākkārt ir konstatēti gadījumi, kad bezpilota gaisa kuģi pārkāpj esošos ierobežojumus, tādējādi apdraudot ieslodzījuma vietu iekšējo kārtību un drošību, piemēram, piegādājot ieslodzītajiem aizliegtas vielas.

Apkopojot informāciju par bezpilota gaisa kuģu lidojumiem virs ieslodzījuma vietu teritorijas, IeVP secināja, ka 2017.gadā un 2018.gadā ir konstatēti vairāk kā 30 bezpilota gaisa kuģu lidojumi virs ieslodzījuma vietām, kas pārkāpuši esošās normas.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.