МирLETA14 июня 2021

FKTK anulējusi ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai "PNB Asset Management" izsniegtās licences

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), pamatojoties uz maksātnespējīgās "PNB bankas" ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "PNB Asset Management" iesniegumu, anulējusi kompānijai izsniegtās licences pavēstīja FKTK.

Pēc "PNB Asset Management" lūguma FKTK otrdien, 8.jūnijā, ir anulējusi kompānijai izsniegto licenci alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka darbībai un licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai, kā arī anulējusi ierakstu fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāju reģistrā par "PNB Asset Management".

Vienlaikus FKTK norādīja, ka ieguldījumu pārvaldes sabiedrība ir nokārtojusi saistības pret fondu ieguldītājiem un citiem tās klientiem.

Jau vēstīts, ka bankas "Citadele" grupas ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "CBL Asset Management" 2020.gada novembrī pārņēma "PNB Asset Management" valsts fondēto pensiju plānus, tostarp konservatīvo ieguldījumu plānu "Daugava", sabalansēto ieguldījumu plānu "Venta" un aktīvo ieguldījumu plānu "Gauja".

Tāpat ziņots, ka 2020.gada aprīļa beigās ar četru miljonu eiro sākumcenu pirmajā izsolē bija plānots izsolīt "PNB Asset Management" minēto triju valsts fondēto pensiju ieguldījumu plānu pārvaldīšanas tiesības, taču neviens pretendents nepieteicās. Savukārt 2020.gada maijā "PNB Asset Management" izsludināja cenu aptauju valsts fondēto pensiju plānu pārvaldīšanas tiesību iegādei.

"PNB bankas" darbība tika apturēta 2019.gada 15.augustā, bet 2019.gada 12.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu. "PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

"PNB Asset Management" reģistrēta 1988.gadā, un tās pamatkapitāls ir 125 000 eiro. Ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai pieder 100%  SIA "Winergy" kapitāldaļu un 100% SIA "UKU Investments" kapitāldaļu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Написать комментарий