МирLETA30 марта 2021

ES draud Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm ar izmaiņām vīzu politikā

Eiropas Komisija (EK) piedraudējusi 13 Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm ar ierobežojumiem vīzām iebraukšanai Šengenas zonā, jo tās nesadarbojas atraidīto patvēruma meklētāju repatriācijā, svētdien ziņoja Vācijas laikraksts "Die Welt".

EK dokumentā teikts, ka valstu gatavība ievērot starptautiskās tiesības un uzņemt atpakaļ pilsoņus ir neatbilstoša, sevišķi attiecībā uz atraidītajiem patvēruma meklētājiem.

EK preses pārstāve ziņu aģentūrai DPA sacīja, ka nevar apstiprināt, kuru valstu nostāja tiek izvērtēta. Taču "Die Welt" ziņo, ka Eiropas Savienības (ES) amatpersonas vēlas "sākt dialogu" ar Irāku, Irānu, Lībiju, Senegālu, Somāliju, Mali, Gambiju, Kamerūnu, Kongo Republiku, Ēģipti, Eritreju, Etiopiju un Gvineju-Bisavu.

Eiropas Savienības (ES) iekšlietu komisāre Ilva Johansone februārī prezentēja novērtējumu par ES sadarbību ar 39 valstīm jautājumos par atraidīto patvēruma meklētāju atpakaļ uzņemšanu.

Komisāre norādīja, ka ar vairāk nekā trešdaļu valstu būtu nepieciešama sadarbības uzlabošana.

Johansone norādīja, ka gadījumā, ja sadarbību neizdosies uzlabot, viņa būs gatava ierosināt jau šovasar izdarīt izmaiņas vīzu politikā attiecībās ar šīm valstīm, tostarp varētu tikt paaugstināta samaksa par vīzas saņemšanu vai atcelts 15 dienu ierobežojums vīzas pieteikuma izskatīšanai.

Написать комментарий