LETA09 сентября 2020

Bolīvijas tiesa liedz Moralesam kandidēt uz Senātu

Bolīvijas tiesa pirmdien aizliedza bijušajam prezidentam Evo Moralesam kandidēt uz Senātu, pavēstīja tieslietu ministrs Alvaro Koimbra.

Augstākais vēlēšanu tribunāls šādu lēmumu bija jau pieņēmis februārī, skaidrojot, ka Moraless neatbilst dzīvesvietas kritērijiem.

Moraless, kurš bija pie varas kopš 2006. gada, pērn 10.novembrī atkāpās no prezidenta amata un aizbēga no valsts, kad bija zaudējis drošības spēku atbalstu pēc trīs nedēļas ilgušajiem protestiem pret prezidenta vēlēšanu rezultātiem,saskaņā ar kuriem viņš esot uzvarējis jau pirmajā kārtā.

Eksprezidents šobrīd dzīvo trimdā Argentīnā.

Atkārtotas prezidenta vēlēšanas plānotas 18.oktobrī, un Moralesa advokāti Lapasas tiesā bija iesnieguši sūdzību pret vēlēšanu komisijas lēmumu.

Divi tiesas tiesneši 1.septembrī nespēja vienoties šajā jautājumā, un jautājuma izlemšana tika nodota citam tiesnesim, kas atstāja spēkā vēlēšanu tribunāla lēmumu.

Prezidentūras ministrs Jerko Nunjess pirmdien sacīja, ka tiesas apelācija bijusi nekonstitucionāla, jo ar to pārkāpta vēlēšanu tribunāla neatkarība.

Moralesa kreisā partija "Kustība par sociālismu" (MAS) uzstāj, ka viņam ir tiesības piedalīties vēlēšanās un ka Moraless kļuvis par politisku vajāšanu upuri.

Pēc Moralesa atkāpšanās par pagaidu prezidenti kļuvusi konservatīvā politiķe Žanīne Anjesa.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.