ЛатвияLETA27 апреля 2021

Ātruma kontroles maratonā Latvijas policija kopumā pieķērusi aptuveni 11 000 pārkāpējus

Piedaloties Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā ātruma kontroles maratonā, Latvijas policija kopumā pieķērusi aptuveni 11 000 pārkāpējus informēja Valsts policija.

Šogad pirmo reizi Eiropas ceļu policijas tīkla akcijas laikā ātrumpārkāpēju problemātikai tika veltīta nedēļa - no 19. līdz 25.aprīlim. Šajā laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā, papildu policijas ikdienas ceļu satiksmes drošības kontrolei, īpaši rūpējās, lai tiktu ievērots atļautais braukšanas ātrums.

Tāpat šajā akcijā tika organizēts arī ikgadējais "24 stundu ātruma kontroles maratons", kas norisinājās 21.aprīlī, un tā laikā konstatēts 551 ātrumpārkāpējs. Savukārt visas nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 2057 ātrumpārkāpumus.

Savukārt septiņās dienās ar stacionārajiem fotoradariem fiksēti aptuveni 8004 pārkāpēji, bet ar pārvietojamiem radariem - 1098.

"Ātruma kontroles nedēļas" antirekordisti, kas fiksēti ar fotoradariem, pārvietojušies tieši ārpus apdzīvotām vietām. Gan ar stacionāro, gan pārvietojamo radaru palīdzību konstatēti autovadītāji, kuri braukuši ar ātrumu vairāk nekā 140 kilometri stundā.

Vislielākais antirekordists bija automašīnas "BMW" vadītājs, kurš 21.aprīļa vakarā pa Jūrmalas šoseju traucās ar 190 kilometriem stundā atļauto 90 kilometru vietā. Šim vadītājam par pārkāpumu piemērots naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiek organizēta akcija, kuras mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas.

Написать комментарий