Pasažieri, kuru lidojumi tiek atcelti vai aizkavēti uz Eiropas Savienības (ES) valstu lidostām reisus veicošas aviokompānijas darbinieku streika dēļ, drīkst pieprasīt kompensāciju, šonedēļ nolēmusi ES Tiesa.
Ar šo lēmumu noraidīti Skandināvijas lidsabiedrības SAS apgalvojumi, ka 2019.gadā pilotu rīkots streiks uzskatāms par ārkārtējiem apstākļiem ārpus tās kontroles.
Taču, tā kā streika rīkošana ir darbinieku pamattiesības, tas jāuztver kā darbība, kas raksturīga jebkura uzņēmuma funkcionēšanai un tādējādi ir darba devējam paredzama, ļaujot tam īstenot pasākumus, lai mazinātu ietekmi uz pasažieriem, skaidro ES Tiesa.
ES regula par aviopasažieru tiesībām paredz, ka kompensāciju iespējams pieprasīt par lidojumiem ES, kas atcelti vai būtiski aizkavēti neatkarīgi no tā, vai lidojumu veic ES aviokompānija vai lidsabiedrība no valsts ārpus bloka.
Šī regula arī attiecas uz ES aviokompānijām, kas blokā ielido no citurienes, kā arī uz jebkuriem lidojumiem ES vai ārpus bloka, kas tiek veikti no ES lidostas.
ES Tiesa skaidro, ka tās spriedums attiecas tikai uz gadījumiem, kad arodbiedrības ievērojušas juridiskas procedūras streiku rīkošanai un to prasības spētu apmierināt pati lidsabiedrība, nevis valsts iestādes.







Uzmanību! Komentārus publicē lasītāji. Paustie viedokļi var nesakrist ar redakcijas nostāju. Latvijas Ziņas neatbild par lasītāju viedokļu saturu un lūdz autorus ievērot morāles normas, nekurināt nacionālo un rasu naidu un izvairīties no rupjībām. Padomājiet, pirms izsakāties. Jūs atbildat par saviem vārdiem! Publicējot viedokli, jūs piekrītat noteikumiem! Šī lūguma ignorēšanas gadījumā Latvijas Ziņas patur tiesības liegt lietotājam iespēju atstāt komentārus.
Pagaidām nav komentāru. Esiet pirmais.