LETA6 янв.

Zemessardzes vienība sākusi dežūru NATO Sevišķi ātras reaģēšanas vienībā

Zemessardzes Sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanas vienība sākusi dežūru NATO Sevišķi ātras reaģēšanas vienības Daudznacionālās brigādes kaujas grupas sastāvā informēja Zemessardzē.

NATO Sevišķi ātras reaģēšanas vienības vadību 1.janvārī no Polijas pārņēma Turcijas Bruņotie spēki.

Šogad vienību veido aptuveni 6400 karavīru no Turcijas, Albānijas, ASV, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Melnkalnes, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas, Ungārijas, kas dažu dienu laikā būs gatavi doties pildīt uzdevumu, lai reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Jau ziņots, ka pērn septembrī notika Zemessardzes profesionālā dienesta Sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanas vienības nacionālā sertifikācija.

Savukārt decembrī Latvijas karavīri piedalījās NATO Sevišķi ātras reaģēšanas vienības brigādes štāba sertifikācijas mācībās "Eurasian Bridge" Turcijā.

Sertifikācijas mācību mērķis bija noteikt kontingenta gatavību veikt konkrēto uzdevumu un šādas mācības organizē katram starptautiski veidotam NATO spēku kontingentam pirms uzdevuma veikšanas.

Par Sevišķi ātras reaģēšanas vienības izveidi dalībvalstis vienojās NATO samitā Velsā 2014.gadā, lai uzlabotu alianses spējas reaģēt uz jaunajiem drošības izaicinājumiem. Vienība ir alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām.