LETA7 дек.

VVD lašveidīgo zivju nārsta migrācijas periodā atklājis 24 nelikumīgus zivju ieguves gadījumus

Valsts vides dienests (VVD) lašveidīgo zivju nārsta migrācijas periodā atklājis 24 nelikumīgus zivju ieguves gadījumus informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Zaļepska.

Veicot pastiprinātu kontroli lašveidīgo zivju nārsta migrācijas upēs un jūras piekrastē, oktobrī un novembrī VVD sācis 23 administratīvā pārkāpuma lietas un vienā gadījumā par konstatēto zvejas pārkāpumu sākts kriminālprocess, kas ierosināts par VVD inspektoru konstatēto nelikumīgu zveju ar tīkliem Gaujā, Siguldas novadā, kur tika nozvejoti trīs laši, divi sapali un divi brekši.

Zaļepska stāstīja, ka desmit administratīvā pārkāpuma lietas sāktas par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem un 13 - par rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumiem.

Šajā periodā tika atrasti un izcelti 169 nelegālie zvejas tīkli un 62 citi nelegālie zvejas rīki, tai skaitā nēģu ķeramās piltuves, zivju murdi un zivju duramie rīki.

Oktobrī, piemēram, VVD inspektori, veicot zvejas kontroli, konstatēja trīs personas, kas Daugavā no Zirņu salas veica nelikumīgu zveju. Vienu personu VVD inspektoriem izdevās aizturēt, taču divas personas aizbēga - viena pa sauszemi, bet otra ar laivu pa upi. Pie aizturētās personas tika atrasts maiss ar četriem zvejas tīkliem ar kopējo garumu 200 metri un pieci beigti laši. Nelikumīga lašu zveja ar tīklu tika atklāta arī Daugavā lejpus Rīgas HES, sacīja VVD pārstāve.

Savukārt novembrī, piemēram, Kurzemē pēc vairāku dienu novērošanas VVD inspektori aizturēja maluzvejnieku pie Ventas. Par pārkāpumu ir sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par nelegālu zveju. No citas ūdenstilpes tika izņemti seši nelegāli tīkli. Savukārt pie Durbes upes tika aizturēts maluzvejnieks, kam loma aizturēšanas brīdī nebija, tomēr tika izņemta laiva un tīkls. Par nelegālu zveju ir sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Kā vēstīts, lašveidīgo zivju ieguves lieguma periods ilgst no 1.oktobra līdz 31.decembrim. Šajā laikā VVD vides inspektori pastiprināti kontrolē lašu un taimiņu dabiskā nārsta upes, piemēram, Gauju, Salacu, Ventu un to baseina upes.