ЛатвияLETA27 апр.

"ViVaT" izstrādātāja "ZZ Dats" apgrozījums pērn palielinājies par 42,9%

Vienotā vakcinācijas tīkla "ViVaT".izstrādātājs informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA "ZZ Dats" pērn strādāja ar 8,839 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 42,9% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī ar 1,28 miljonu eiro peļņu, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā 2019.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka "ZZ Dats" programmatūras izstrādes un uzturēšanas pakalpojumus 2020.gadā, salīdzinot ar 2019.gadu, bija plānots palielināt par vismaz 5%, veidojot pieaugumu visās trijās klientu kategorijās - pašvaldības, valsts iestādes un privātās komercsabiedrības. Uzņēmuma kopējo apgrozījuma kāpumu "ZZ Dats" vadība skaidro ar apgrozījuma palielinājumu visās kategorijās un, jo īpaši - pašvaldībās.

Apgrozījuma kāpumu uzņēmuma vadība skaidro arī ar lieliem nozīmīgākā klienta projektiem, kas ir turpinājušies vēl no 2019.gada. Kā norāda kompānijas vadība - nozīmīgākā klienta dominance ir nedaudz pieaugusi, tādējādi pastāvošais risks būt atkarīgam no viena pasūtītāja nav mazinājies un ir palicis nemainīgs.

Uzņēmumā sacīja, ka "ZZ Dats" nozīmīgākais klients pērn bija Rīgas dome, kur realizēts grāmatvedības sistēmas ieviešanas projekts.

Pērn "ZZ Dats" ievērojami palielināja nodarbināto skaitu uzņēmumā, 2020.gada beigās tām sasniedzot 161.

Šajā gadā uzņēmums turpinās attīstīt programmatūras izstrādi un nodrošināt programmatūras pakalpojumus valsts un pašvaldību pasūtītājiem, kā arī komercuzņēmumiem, uzsvaru liekot uz augstas kvalitātes pakalpojumu nodrošināšanu.

Tāpat "ZZ Dats" šogad turpinās aktīvi darboties tīmekļu risinājumu un elektronisko pakalpojumu izpētes un izstrādes jomā.

Vienlaikus kompānijas vadība prognozē, ka šogad būs jāoptimizē visa veida resursu izmaksas, tādēļ arī turpmāk "ZZ Dats" vadība lielu uzmanību pievērsīs nemainīgi augstas kvalitātes nodrošināšanai un uzņēmuma darbības efektivizēšanai.

Uzņēmuma vadība arī informēja, ka pašreiz Covid-19 krīze "ZZ Dats" ietekmē attālinātā darba veikšanas dēļ, kas, savukārt, ietekmē darba ražību, kā arī valsts saimnieciskās darbības nenoteiktības dēļ, kas, iespējams, var samazināt pieprasījumu pēc uzņēmuma pakalpojumiem it sevišķi nākotnē. Tāpat uzņēmuma vadība ar Covid-19 saista augstas kvalifikācijas speciālistu trūkumu darba tirgū.

Jau ziņots, ka "ZZ Dats" izstrādā vakcinācijas pret Covid-19 procesa pārvaldības IT risinājumu par 898 620 eiro.

Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe iepriekš informēja, ka līgums noslēgts starp pasūtītājiem - VM, Nacionālo veselības dienestu, Slimību kontroles un profilakses centru (SPKC) - un izpildītāju "ZZ Dats", kas kā apakšuzņēmējus piesaistīs SIA "Kleintech Services", SIA "Mobilly", SIA "Blue Bridge Technologies", SIA "Meditec", SIA "Rixcat" un SIA "Datamed".

Kompānija "ZZ Dats" reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pieder Mārim Ziemam (52,5%) un Ingai Ziemai (47,5%). 2019.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 6,186 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 591 602 eiro.