Viesnīcas Latvijā liek lielas cerības uz vienotā Eiropas Savienības Covid-19 digitālā sertifikāta darbību no 1.jūlija, tomēr pagaidām neizjūt lielu rezervāciju skaita pieaugumu no ārvalstu viesiem atzina aptaujāto viesnīcu pārstāvji.
Vairāku "Wellton Hotels", "Rixwell Hotels" un "Rija Hotels" viesnīcu apsaimniekotāja SIA "Mogotel" valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore Jeļena Stirna atzina, ka uzņēmums liek lielas cerības uz sertifikātu, bet diemžēl pašreiz rezervāciju logs joprojām ir ļoti īss - viesi rezervē numuriņus vidēji septiņas dienas pirms ierašanās.
"Pavisam nenozīmīga kustība ir jūtama uz jūliju un augustu, bet tā ir niecīga. Piemēram, pirms krīzes uz jūliju šobrīd būtu norezervēti jau apmēram 45-50% istabu, bet šobrīd ir rezervēts līdz 15% istabu, un no tām daļa ir sen veiktās rezervācijas, kuras lielākoties tiek atceltas. Īsi izsakoties, kustība ir ļoti minimāla," teica Stirna.
Arī viesnīcas "Radisson Blu Latvija" Pārdošanas nodaļas direktors Jānis Priede sacīja, ka cilvēku interese par viesnīcu pakalpojumiem no 1.jūlija ir palielinājusies, tomēr tā ļoti atpaliek no iepriekšējo gadu pieprasījuma vasaras sezonā.
Viņš sacīja, ka ar nepacietību tiek gaidīts, kādi pēc sertifikāta ieviešanas būs ieceļošanas noteikumi Latvijā. "Ļoti ceram, ka tas būs tā pat, kā tas jau šobrīd ir vairākās Eiropas valstīs, tostarp ietuvā un Igaunijā, ka nav jāveic Covid-19 tests pirms ceļošanas un nav jāuzrāda papildu dokumenti ieceļojot valstī, ja persona ir vakcinēta vai izslimojusi vīrusu. Mums jāpatur prātā, ka ceļotājiem piedāvājumu un iespēju būs daudz, un galamērķi ar vienkāršiem ieceļošanas risinājumiem iespējams gūs lielāku atsaucību," teica Priede.
Tāpat arī viesnīcas "Grand Hotel Kempinski Riga" sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Līva Laiviņa atzīmēja, ka pagaidām izteikts rezervāciju kāpums nav jūtams, taču ir redzama pastiprināta viesu interese un palielinās neskaidro jautājumu precizēšana.
"Domājam, ka tas arī šobrīd ir klupšanas akmens visā informācijas telpā, jo cilvēkiem joprojām nav īsti skaidrs, kas ir atļauts un kas nav, uz kādiem pārbaudīšanas mehānismiem jābūt gataviem, ieceļojot un izceļojot un apmeklējot sabiedriskās telpas - restorānus un spa zonas," stāstīja Laiviņa.
Viņa atzina, ka vairums cilvēku ieņem nogaidošu pozīciju, kā arī ir liela neskaidrība par ceļošanu ģimenes lokā. "Šim segmentam ceļošana raisa vairāk jautājumu, nekā varam rast atbildes," klāstīja Laiviņa.
Viņa arī atzīmēja, ka tūrisma industrijā "gaisma tuneļa galā" ir redzama. "Sagaidām situācijas izmaiņas tuvākajās nedēļās," piebilda Laiviņa.
Jau vēstīts, ka digitālais Covid-19 sertifikāts visās Eiropas Savienības valstīs kļūs pieejams no 1.jūlija. Paredzēts, ka sertifikāts atvieglos iedzīvotāju brīvu un drošu pārvietošanos Eiropas Savienībā Covid-19 pandēmijas laikā.