LETA20 дек.

Vēstnieks atgādina, ka no nākamā gada viesstrādniekus Lielbritānijā sagaida būtiski stingrākas prasības

No nākamā gada viesstrādniekus Lielbritānijā sagaida būtiski stingrākas prasības, intervijā TV3 atgādināja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.

Vēstnieks uzsvēra, ka no 1.janvāra Latvijas pilsoņi vairs nedrīkstēs vienkārši ierasties Lielbritānijā un tur meklēt darbu. Darbs būs jāatrod vēl pirms ierašanās Lielbritānijā, tostarp jāaizpilda dažāda dokumentācija un jāpierāda angļu valodas zināšanas.

Iekārtojoties darbā, būs jāsamaksā arī veselības aprūpes nodeva - 624 mārciņas gadā, kas dos iespēju piekļūt Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmai.

Savukārt vaicāts, vai no jauna atbraukušajiem būs piekļuve sociālajiem pabalstiem un pašvaldību mājokļiem, Šenons atzina, ka lielākā daļa pabalstu kļūs pieejami tikai pēc tam, kad cilvēki Lielbritānijā būs nostrādājuši vismaz piecus gadus.

Kā uzsvēra Šenons, lai dotos strādāt uz Lielbritāniju, vairs nederēs līgumi ar darbā iekārtošanās aģentūrām, bet gan cilvēkam būs nepieciešams līgums tieši ar darba devēju.

Uz Lielbritāniju drīkstēs doties strādāt tikai tad, ja gada alga noslēgtajā līgumā pārsniegs 25 600 mārciņas. Darba devēju pēc ierašanās Lielbritānijā varēs mainīt, taču tad dokumentācija būs jākārto atkal no jauna.

Vēstnieks atzīmēja, ka esošo Latvijas iedzīvotāju kopienu Lielbritānijā, kas ir lielāka par 100 000 cilvēku, šīs prasības neskars, ja viņi būs nokārtojuši vajadzīgo dokumentāciju. Līdzīgi, ja cilvēki paspēs iebraukt Lielbritānijā vēl šā gada laikā, tad arī no jaunajām prasībām būs iespējams izvairīties.