LETA25 февр.

Venecuēlas parlaments prasa izraidīt ES vēstnieci

Reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret 19 venecuēliešu amatpersonām, Venecuēlas Nacionālā sapulce šonedēļ aicinājusi valdību izraidīt ES vēstnieci Karakasā.

Parlaments, kuru kontrolē autoritārā prezidenta Nikolasa Maduro vadītā Vienotā sociālistu partija, apstiprināja sankciju "noraidīšanas vienošanos" un nolēma aicināt valsts galvu ES delegācijas vadītāju Izabelu Briljanti Pedrozu pasludināt par "persona non grata".

Deputātu vienbalsīgi atbalstītajā dokumentā pieprasīts pārskatīt arī vienošanos par ES klātbūtni Karakasā.

"Es balsoju ar abām rokām par Eiropas Savienības pārstāves pasludināšanu par "persona non grata"," pirms balsojuma paziņoja Nacionālās sapulces spīkers Horhe Rodrigess.

Tikmēr valdība otrdien paziņojusi, ka ārlietu ministrs Horhe Arreasa trešdien tiksies ar Briljanti Pedrozu, kā arī ar Francijas, Vācijas, Spānijas un Nīderlandes vēstniekiem.

Kā ziņots, ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojās vērst sankcijas pret 19 Venecuēlas amatpersonām, kas "apdraud demokrātiju" un pieļāvušas cilvēktiesību pārkāpumus.

Tādējādi kopumā jau 55 Maduro režīma pārstāvji pakļauti ES īpašumu iesaldēšanai un ieceļošanas aizliegumiem.

Briljante Pedroza jau 29.jūlijā tika pasludināta par "persona non grata", dodot viņai 72 stundas laika Venecuēlas pamešanai, taču pēc tam šis lēmums tika atcelts.