ЛатвияLETA31 янв.

Valsts pārvaldes vienotajai tīmekļa platformai pievienosies vēl 30 iestādes

Šā gada pirmajā pusē valsts pārvaldes vienotajai tīmekļa platformai varētu pievienoties vēl 30 iestādes informēja Valsts kancelejā.

Valsts kancelejas īstenotā projekta "Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma" ietvaros radīts ilgtspējīgs risinājums - koplietošanas platforma, kas ļauj pēc vienotiem principiem radīt jaunas valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnes.

Darbs pie projekta noritējis vairāk nekā divus gadus. Līdz šim izveidotas un ikvienam pieejamas jau gandrīz 60 jaunas mājaslapas.

Valsts kancelejas Tīmekļvietņu vienotās platformas projekta vadītāja Vita Vodinska stāstīja, ka visas jaunās vietnes ir pieejamas cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, tās ir droši un ērti lietojamas un pielāgotas mobilajām ierīcēm, tapušas vienotā dizainā un tiek uzturētas centralizēti.

Tīmekļvietņu vienotajā platformā radīts arī virtuālais asistents Zintis, kas darbu sācis 2020.gada 14.oktobrī un šobrīd darbojas jau 24 mājaslapās, turpinot izglītoties arī par pārējo projektā iesaistīto iestāžu specifiskajām tēmām.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādājusi Valsts kanceleja sadarbībā ar platformas tehnisko resursu turētāju Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, platformas tehnoloģisko uzturētāju Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Kultūras informācijas sistēmu centru, kura pārziņā ir valsts pārvaldes mašīntulkošanas servisa un virtuālā asistenta integrācija Tīmekļvietņu vienotajā platformā.

Projekta izmaksas ir divi miljoni eiro.