МирLETA28 апр.

Vācija apsver atvieglot ierobežojumus vakcinētajiem cilvēkiem

Vācijas valdība apsver atvieglot cīņā ar pandēmiju ieviestos ierobežojumus cilvēkiem, kas ir pilnībā vakcinēti pret jauno koronavīrusu, šonedēļ paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Pēc sarunām ar federālo zemju premjerministriem Merkele sacīja, ka cilvēkiem, kas saņēmuši abas Covid-19 vakcīnas devas, būtu jāļauj apmeklēt frizieri vai veikalu, neuzrādot negatīvu Covid-19 testu, un viņiem nebūtu jāievēro karantīna pēc kontaktēšanās ar cilvēku, kuram diagnosticēts Covid-19.

Šādi atvieglojumi būtu jāpiešķir arī cilvēkiem, kas var pierādīt, ka ir pārslimojuši Covid-19.

Merkele paziņoja, ka valdība sagatavos attiecīgus priekšlikumus, kas pēc tam tiks apspriesti parlamentā, bet neminēja, kad tieši tie varētu stāties spēkā.

Kanclere sacīja, ka ideja par šādu soli radusies pēc Roberta Koha institūta atklājuma, ka pilnībā vakcinēti cilvēki un Covid-19 pārslimojuši cilvēki vairs nerada lielu vīrusa izplatīšanās risku.

Taču Merkele brīdināja, ka Vāciju gaida grūta pārejas fāzi, jo vakcinēto cilvēku skaits pieaug un viņi būs izslāpuši pēc brīvībām, kamēr lielam skaitam iedzīvotāju joprojām būs jāievēro stingri ierobežojumi.

Vācijā abas Covid-19 vakcīnas devas saņēmuši 7% iedzīvotāju un aptuveni 23% saņēmuši vienu devu. Vakcinācijas temps palielinās, jo palielinās pieejamo vakcīnu skaits. Tas rada cerību, lai gan inficēto skaits Vācijā ir nostabilizējies ļoti augstā līmenī.

Vācijā nedēļas nogalē stājās spēkā jauni noteikumi cīņā ar Covid-19 un tie ir pārāki par federālo zemju lēmumiem.

Tie paredz nakts komandantstundas, veikalu slēgšanu un citus ierobežojumus tajos apgabalos, kur pārāk strauji palielināsies inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Merkele sacīja, ka ir svarīgi atjaunot brīvības cilvēkiem tik drīz, cik iespējams, bet uzsvēra, ka ar koronavīrusu nāksies sadzīvot vēl ilgu laiku.