LETA9 дек.

"UPB" investēs 11 miljonus eiro dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecībā Liepājā

Industriālais koncerns "UPB" sācis jaunas dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecību Liepājā, investējot 11 miljonus eiro informēja "UPB".

Plānots izbūvēt ražošanas telpas 4900 kvadrātmetru platībā un gatavās produkcijas noliktavas 2900 kvadrātmetru platībā, kā arī modernizēt līdzšinējo betona ražotni.

"Investīcijas jaunajā "UPB" grupas uzņēmuma "MB betons" dzelzsbetona ražotnē un arī esošās infrastruktūras modernizācija ļaus piedāvāt dzelzsbetona konstrukcijas ar vēl augstāku pievienoto vērtību. Tas nozīmē, ka ražotnē tiks paveikta lielākā daļa tehnoloģiski sarežģītu procesu un spēsim klientiem piegādāt gatavāku produktu, kas attiecīgi samazina darbu īpatsvaru un tiem patērēto laiku būvlaukumā," skaidroja "UPB" valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

Jaunajā ražotnē plānots ražot dzelzsbetona fasādes elementus, kuriem tiek izmantoti dažādi dekoratīvi apdares materiāli, piemēram, fasādes ķieģeļi vai flīzes, kā arī dažādu krāsu betons. Tāpat tajā būs iespējams izgatavot dažādus hibrīdelementus, veikt logu montāžu dzelzsbetona elementos un citus darbus. Tas ļauj vairāk izdarīt nevis būvlaukumā, bet ražotnē, un tādējādi paaugstina gatavā elementa vērtību.

"Topošā ražotne pavērs arī labākas iespējas apgūt jaunus tirgus, piemēram, Apvienoto Karalisti, kur pasūtītājs pieprasa īpaši kvalitatīvu, specifisku produktu - šajā gadījumā dzelzsbetona fasādes ar viņiem raksturīgo tradicionālo ķieģeļu apdari," piebilda Bērziņš.

Ražotne atradīsies Cukura ielā 34, Liepājā, paplašinot tur jau esošo ražošanas infrastruktūru par gandrīz 60%. Tāpat plānots modernizēt esošo betona ražotni un labiekārtot tām blakus esošo teritoriju 10 000 kvadrātmetru platībā.

Darbu jaunajās telpās plānots sākt 2021.gada rudenī, un paredzēts, ka ražotnes paplašināšanā tiks radītas 50 jaunas darbavietas.

"MB betons" dzelzsbetona konstrukciju ražotnes projektu izstrādājis projektēšanas birojs "UPB projekti", savukārt būvniecības darbus veiks "UPB nams".

Jau vēstīts, ka "UPB" apgrozījums pagājušajā gadā bija 183,765 miljoni eiro, kas ir par 9,6% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt "UPB" peļņa samazinājās par 8,7% un bija 8,734 miljoni. "UPB" ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA "Aile grupa", SIA "RK metāls", SIA "UPB Energy", SIA "UPB nams", SIA "Būvmehanizācija", SIA "H&L studija", SIA "UPB projekti", SIA "Enna", SIA "Inženieru birojs "Būve un forma"", SIA "Grotta", SIA "HF Technology" un SIA "Alto 4.0". Savukārt uzņēmuma "MB betons" kapitālā "UPB" pieder 93,5% kapitāldaļu.

"UPB" un tās meitassabiedrības ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijā, kas strādā projektēšanas, ražošanas, loģistikas, būvniecības un servisa jomās. "UPB" ir pārstāvniecības deviņās valstīs - Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā, Dānijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā. Kopumā tiek nodarbināti 1800 darbinieku.

"UPB" pamatkapitāls ir 15 720 305 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More.