МирLETA04 февраля 2021

Ukrainā atslēdz trīs promaskaviskus telekanālus

Ar Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska rīkojumu otrdien stājies spēkā Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmums par sankciju piemērošanu mediju magnātam Tarasam Kozakam un viņa kontrolētajiem promaskaviskajiem telekanāliem "112 Ukraina", "NewsOne" un ZIK, kuri tajā pat dienā atslēgti no raidīšanas.

Mediju holdings, kuram pieder telekanāli, izplatījis paziņojumu, ka uzskata šo lēmumu par "politisku izrēķināšanos ar neērtiem medijiem".

Ukrainas prese telekanālu atslēgšanu saista ar prokrievisko politiķi Viktoru Medvedčuku, kurš ir viens no partijas "Opozīcijas platforma - par dzīvi" līderiem un kuru Kozaks pārstāv Ukrainas parlamentā. Kozaks tiek uzskatīts par tuvu Medvedčuka līdzgaitnieku. Medvedčukam ir tuvas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņš tiek uzskatīts par Kremļa interešu virzītāju Ukrainā.

"Pēc būtības lēmums ir pieņemts mūsu nacionālās drošības aizsardzībai. Tieši tāpēc lēmumu pieņēma Nacionālā drošības un aizsardzības padome. Juridisko personu darbība, kuri strādāja Medvedčuka telekanālu formā, faktiski bija citas valsts dezinformācija aktivitātes," sacīja Zelenska biroja vadītāja Andrija Jermaka palīgs Mihails Podoļaks.

Написать комментарий