ЛатвияLETA18 мая

Ugunsgrēkā Jelgavā pirmdien viens cietušais

Pirmdien Jelgavā kādā deviņstāvu dzīvojās mājas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, kurā cietis viens cilvēks informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar plkst.10.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu kādā daudzdzīvokļu mājā Jelgavā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg tvaika nosūcējs un uz plīts piededzis ēdiens viena kvadrātmetra platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pēc ugunsgrēka nodzēšanas ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas un plkst.10.42 darbu notikuma vietā pabeidza.

Ap plkst.17 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Daugavas ielu Daugavpilī, kur ūdenstilpē slīkst cilvēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes cilvēku izglāba un nodeva NMPD mediķiem.

Šonakt plkst.23.33 saņemts izsaukums uz Biķernieku ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg daļēji apdzīvota divstāvu ēka 210 kvadrātmetu platībā. Plkst.4.02 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, riepas, sadzīves mantas, elektriskā tējkanna, griestu lampa, vieglā automašīna, dārza māja, garāža, dzīvojamā māja un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts uz plīts piededzis ēdiens.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 49 izsaukumus - 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.