LETA15 нояб.

"Twitter" kā maldinošus marķējis 300 000 ar ASV vēlēšanām saistītu ierakstu

Mikroblogu vietne "Twitter" divu nedēļu laikā kā maldinošus atzīmējusi 300 000 ar ASV prezidenta vēlēšanām saistītus ierakstus, kas ir aptuveni 0,2% no šādu ierakstu kopskaita, ceturtdien paziņojis uzņēmums.

"Twitter" vēsta, ka ieraksti marķēti laikā no 27.oktobra līdz 11.novembrim, tas ir, nedēļu pirms un nedēļu pēc vēlēšanām, kas notika 3.novembrī.

No šiem 300 000 marķēto ierakstu 456 tika aizklāti ar brīdinošu uzrakstu un tika ierobežotas iespējas ar tiem rīkoties - lietotāji nevarēja tos atzīmēt kā tīkamus, ar tiem dalīties vai uz tiem atbildēt, norādīja "Twitter" juridiskās nodaļas vadītāja Vidžaja Gade.

Viņa piebilda, ka 74% no lietotājiem, kas šos ierakstus aplūkojuši, to darījuši pēc to marķēšanas un tā rezultātā 29% tos noraidījuši.

Vēlēšanu laikā "Twitter" lietotāju lapās ASV tika ievietoti paziņojumi, kuros "ļaudīm tika atgādināts, ka vēlēšanu rezultāti, domājams, aizkavēsies un ka balsošana pa pastu ir droša". Šie brīdinājumi aplūkoti 389 miljonus reižu, pavēstīja Gade.

Cita starpā Marķēta arī aptuveni puse ierakstu, kurus pēc vēlēšanām izdarījis līdzšinējais ASV prezidents Donalds Tramps, apgalvojot, ka vēlēšanu patiesais uzvarētājs ir viņš un ka balsu skaitīšanas laikā notikusi masveidīga krāpšanās.